Kioski dla WSB
Konsorcjum Wyższych Szkół Bankowych zamówiło dziewięć kiosków internetowych do swoich placówek w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Chorzowie i Toruniu.

Gotuj z Pascalem
Multimedialne wyposażenie "wysepek reklamowych Knorra" w ramach akcji promocyjnej Knorra w centrach hanlowych. więcej...

Kiosk Magit 1 w nowej wersji
Kiosk Magit 1 w nowej wersji - z trwałym i nowoczesnym panelem ze stali nierdzewnej i z klawiaturą wandaloodporną.
zobacz kiosk...

Internetowy Uśmiech
Nasze kioski zostały wybrane przez Telekomunikację Polską do prowadzonej z okazji Dnia Dziecka akcji "Internetowy Uśmiech".
więcej...    Telekomunikacja Polska dzieciom

i-Bank - nasz nowy kiosk
Firma Magit opracowała nowy model kiosku informacyjnego, przeznaczony do zastosowań użytku wewnątrz budynków. Obudowa kiosku wykonana została z aluminium połączonego ze szklaną taflą, na której można umieścić logo zamawiającego. Na wysokości rąk użytkownika znajduje się półka umożliwiająca robienie notatek lub umieszczenie klawiatury wandaloodpornej. Obudowa kiosku i-Bank może być pokryta powłoką lakierniczą w dowolnym kolorze z palety RAL.

Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2 | Wizualizacja

Powrót
Brama do Europy
Firma Magit dostarczyła Polskiemu Radiu Wrocław kiosk informacyjny, wykorzystany w specjalnym przedsięwzięciu nazwanym Brama do Europy. Od 29 marca do 14 czerwca 2003 w wybranych miejscowościach regionu stała specjalna konstrukcja. Szczegóły i specjalne audycje dotyczące przedsięwzięcia były na bieżąco emitowane przez Polskie Radio Wrocław. Brama do Europy stanowiła jedyne miejsce w Polsce, gdzie można było bez paszportu, dokumentów i innych formalności wejść do Europy. Istniała ponadto możliwość przedstawienia szerokiej publiczności argumentów za lub przeciwko takiej decyzji.
Brama do Europy to interaktywne przedsięwzięcie zorganizowane przez Polskie Radio Wrocław przy wsparciu samorządów oraz lokalnych społeczności Dolnego Śląska. Projekt stanowił połączenie happeningu i audycji radiowej poświęconej integracji europejskiej. W przedsięwzięciu wykorzystany został jeden z naszych kiosków informacyjnych. Urządzenie wykonane zostało specjalnie na potrzeby Bramy do Europy. InfoKiosk wyposażono w ekran dotykowy, umożliwiający szybki i łatwy dostęp do zamieszczonych informacji. Dodatkowo kiosk wyposażono w kamerę internetową, przekazującą przez 24 godziny na dobę obraz z miejsca happeningu. Kiosk ponadto umożliwiał słuchanie programu Polskiego Radia Wrocław.
Powrót | Przewidywany czas i miasta prezentacji infokiosku
W końcu października 2000 roku na pograniczu Polski i Litwy otwarto system informacji lokalnej finansowany przez Unię Europejską i oparty na oprogramowaniu wykonanym przez firmę SKG-Bielsko Biała. W skład systemu wchodzą między innymi "stacje końcowe użytkownika indywidualnego" wykonane przez firmę Magit sp. z o.o. S.K.U.I. to nic innego jak najnowszy produkt elektroniki informacyjnej, czyli tzw. kioski internetowe. W różnych miejscach, wybranych ze względu na dużą frekwencję publiczności ustawiono 24 kioski. Należą one do trzech typów; są to wolnostojące budki informacyjne, kioski do zabudowania w ścianie ("bankomaty") oraz kioski promocyjno-wystawiennicze.
Wszystkie kioski są własnymi rozwiązaniami firmy MAGIT sp. z o.o. Serce kiosku stanowi bardzo wydajny komputer typu PC (JTT-Wrocław). Zastosowano ekrany dotykowe firmy elo-USA, z najnowszej serii oznaczonej I-Touch (dostępne od lipca 2000 na rynku). Cechą charakterystyczną tych monitorów jest ich duża przejrzystość, sięgająca 95%. Monitory są niezwykle odporne na ataki wandali. W celu osiągnięcia znacznej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne kioski zaopatrzone zostały w specjalnie opracowany system "TERMO" zapewniający izolację termiczną oraz klimatyzację urządzeń wewnętrznych.

 Powrót | zobacz mapkę rozmieszczenia kiosków na pograniczu Polski i Litwy

Internetowy Uśmiech
Z przyjemnością informujemy, że nasze kioski zostały wybrane przez Telekomunikację Polską do prowadzonej z okazji Dnia Dziecka akcji "Internetowy Uśmiech".
Pięć infoKiosków z szerokopasmowym dostępem do Internetu zostało umieszczonych w szpitalach dziecięcych w Elblągu, Górze, Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Mali pacjenci mogą nie tylko "surfować" po sieci lecz także komunikować się za pomocą poczty elektronicznej z rodzicami lub kolegami. Przy ich projektowaniu uwzględniliśmy przede wszystkich wygodę i bezpieczeństwo małych użytkowników. Mysz i klawiatura są na stałe przymocowane do pulpitu, a monitor został umieszczony za hartowaną szybą. Komputery wyposażone są też w oprogramowanie kontrolujące dostęp do niepożądanych stron internetowych. Braliśmy także pod uwagę ergonomię - z kiosku łatwo mogą korzystać dzieci na wózku szpitalnym. Telekomunikacja Polska zapewnia, że projekt ten w fazie pilotażowej potrwa przez sześć miesięcy.

 Powrót

Zdjęcie 1

Gotuj z Pascalem
Multimedialne wyposażenie "wysepek reklamowych Knorra" w ramach akcji promocyjnej Knorra "Pascal Road Show" w centrach hanlowych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Udostępnianie off-line strony internetowej z przepisami Pascala,z możliwością wydruku lub wysłania mialem wybranych przepisów. Nawigacja po stronie odbywała się poprzez ekran dotykowy wykorzystujący technologię SAW. Dzięki zastosowaniu, do połączenia z internetem, modemu GPRS zestaw multimedialmy może być umieszczony nie tylko w centrach handlowych, ale również w miejscach, gdzie podłączenie do sieci poprzez łącza tradycyjne, czy nawet sieć WiFi jest niemożliwe.

 Powrót

aktualności | oferta | oczy i serce kiosku | galeria | stwórz własny kiosk | mapa serwisu | kontakt